Ferie zimowe w klasach I - III szkoły podstawowej

          Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć obowiązkowych, który powinno się przeznaczyć na czynny odpoczynek i rozrywkę. Aby nasze dzieci spędziły go miło, nie nudziły się, a szkołę  postrzegały  nie tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej zabawy, by czas wspólnie spędzony był dla nich radosny, udany i przede wszystkim bezpieczny, zorganizowaliśmy zajęcia kulinarne, plastyczne i rekreacyjno-sportowe. Zajęcia były skierowane dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej.

Poniedziałek 15.02.2016r.

       Pierwszego dnia uczniowie zapoznali się z regulaminem ferii w szkole oraz z zasadami zachowania bezpieczeństwa podczas wszystkich zajęć. Sporządzono listę uczniów oraz przedstawiono plan zajęć w czasie ferii. W tym dniu dzieci przygotowywały naleśniki,  wykonywały prace plastyczne na temat ,,Moje wymarzone ferie” oraz brały udział w rozgrywkach sportowych.

Wtorek 16.02.2016r.

      W drugim dniu ferii, dzieci przygotowywały zdrowe kanapki z dodatkiem warzyw, które są bogatym źródłem witamin. Mogły sprawdzić swoje zdolności plastyczne, oraz umiejętność pracy w zespole przy kolorowaniu kolorowanek wielkoformatowych. Jako ostatnie tego dnia, odbyły się gry i zabawy zręcznościowe. Dzieci mogły  wykazać się  szybkością, zwinnością i zręcznością biorąc udział w rywalizacji drużynowej.

Środa 17.02.2016r.

     Ten dzień rozpoczęły zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej, w których wszyscy chętnie uczestniczyli z pełnym zaangażowaniem. Dzieci brały udział w zawodach sportowych, grach zespołowych  oraz zabawach ruchowych ze śpiewem. Przygotowywały deser – budyń, który każde z dzieci miało udekorować według własnego uznania.

To był ostatni dzień ferii w szkole. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach przygotowanych przez szkołę, co można zobaczyć na przedstawionych poniżej zdjęciach.

Opublikowano: 21 marca 2016 16:37

Kategoria: Aktualności

Ferie zimowe w klasach I - III szkoły podstawowej

Wyświetleń: 517

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzy

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony