Gminny konkurs ,,Rośliny naszych ogrodów”

Dnia 25.10.2016 r w Zespole Szkół im J. Wierzchowskiej w Liśniku Dużym odbył się gminny konkurs ,, Rośliny naszych ogrodów” realizowany w ramach projektu ,, Architekci Przyrody”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V Julia Mitrut Natalia Sikora i Oliwia Bijak.

Celem konkursu było kształtowanie umiejętności rozpoznawania pospolitych roślin w otoczeniu oraz pogłębienie wiedzy na temat ich roli w żywieniu człowieka.

Pierwszy etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 20 zadań, dotyczących fizjologii, anatomii i zastosowania roślin. W drugim etapie uczniowie przygotowywali zdrowe potrawy. Nasza drużyna wykonała kanapki, twarożek z warzywami i jajka faszerowane pastą z żółtka i majonezu. Wszystkie potrawy zostały pięknie udekorowane i smakowały znakomicie.

Jury reprezentowane przez p. pielęgniarkę, przewodniczącą Rady Rodziców, przedstawiciela Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Lublina oraz koordynatora projektu p. M. Majcher przyznało naszej drużynie I miejsce w gminie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Bożena Tyzo

Opublikowano: 04 listopada 2016 13:09

Kategoria: Aktualności

Gminny konkurs ,,Rośliny naszych ogrodów”

Wyświetleń: 243

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzy

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony