Szkolne podsumowanie projektów: "Zmieniamy społeczność lokalną" i "Aktywni na rzecz tolerancji”

Podsumowanie wspólnej pracy zaprezentowaliśmy w dniu 12 grudnia 2016 roku, w Zespole Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzu, podczas Dnia obywatelskiego. Mogli w nim uczestniczyć wszyscy chętni. Przybyli również zaproszeni goście z Urzędu Gminy w osobie Wójta Gminy Gościeradów pana Mariusza Szczepanika.

  • Od marca realizowaliśmy w Zespole Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzu projekt pod hasłem: „Zmieniamy naszą społeczność lokalną - "ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ”. Był on przeprowadzony w ramach projektu „Zmieniamy naszą społeczność lokalną” Fundacji Błogosławieni Ubodzy i dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W projekcie uczestniczyli uczniowie: Izabela Majerowska, Karolina Przywara, Sandra Fila, Monika Wcisło, Patrycja Ozyp, Kamila Rząd, Wiktoria Miler, Aleksandra Dąbrowska, Karolina Dzikowska, Marek Szot, Dominik Gołąb, Roksana Tworek, Natalia Wieczorek, Patrycja Mikołajewicz, Kinga Łukanty; zaś koordynatorkami były panie Joanna Jackowska i Ewa Wronka.

         Podjęta inicjatywa dała nam wiele satysfakcji. Wiemy, że razem możemy wiele zdziałać jeżeli podejmie się jakiekolwiek działanie w danym kierunku, a największy efekt przynosi praca zespołowa. Jesteśmy przekonani, że dzięki podjętym działaniami mieszkańcy Księżomierza inaczej patrzą na zwierzęta, którymi się opiekują i które mają w gospodarstwie. Mamy nadzieję, że ich los jest dużo lepszy i żyją w godnych warunkach.

Za pomoc i wsparcie działań podczas pracy nad projektem „Zmieniamy naszą społeczność lokalną – "ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ” szczególne podziękowania kierujemy w stronę:

  - przedstawicieli Komisariatu Policji w Annopolu: asp. sztab Sławomira Okulusa i sierż. sztab Mariusza Burego

- mieszkańców Księżomierza, pracowników szkoły:

- za wsparcie w postaci darowizn (suchej i mokrej karmy, makaronów, koców, ręczników i prześcieradeł i tym podobnych) na rzecz schroniska w Lublinie i przytuliska w Rachowie Starym;

-Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie w osobie:

-pana Dariusza Ornala i pana Bartosza Gorzkowskiego;

-sklepom: Lewiatan w Księżomierzu i Sklepu Spożywczego Izabela Kapica w Księżomierzu

-Urzędowi Gminy w Gościeradowie, za propagowanie idei w gazecie gminnej „Wieści Gościeradowskie”;

 

 

  • Od września 2016 roku realizowaliśmy w Zespole Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzu projekt pod hasłem: „Aktywni na rzecz tolerancji - TOLERANCJA MIĘDZYPOKOLENIOWA”. Był on przeprowadzony w ramach projektu „Aktywni na rzecz tolerancji” Fundacji Tysiąca Kroków i dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W projekcie uczestniczyli uczniowie: Wiktoria Banaszek, Zuzanna Barabasz, Maksymilian Czuba, Jakub Jarosz, Kacper Jugaszek, Patryk Madejek, Natalia Marszałek, Patryk Michota, Krystian Nowak, Daria Przywara, Weronika Przywara, Wiktoria Szerenos, Mateusz Ufniarz, Julia Woźnica, Michał Zakrzewski.; zaś koordynatorkami były panie Joanna Jackowska i Ewa Wronka.

 Projekt przekazał nam nie tylko mnóstwo wiedzy i doświadczenia w zakresie realizacji projektów, ale także przekonanie, że każdy może dać coś od siebie drugiej osobie, niezależnie od wieku. Połączyliśmy siły i międzypokoleniowo stworzyliśmy coś, co przetrwa na wieki, a w przyszłości będzie przykładem ponadczasowych wartości dla kolejnych pokoleń. Zbudowaliśmy most porozumienia, a każde kolejne pokolenie dołoży do niego swoją cegiełkę. Była to też lekcja dla nas, uczestniczących w projekcie. Okazało się, że wiele można zmienić, jeżeli  podejmie się jakiekolwiek działanie w danym kierunku, oraz, że największy efekt przynosi praca zespołowa.    

Za pomoc i wsparcie działań podczas pracy nad projektem

„Aktywni na rzecz tolerancji – TOLERANCJA MIĘDZYPOKOLENIOWA”

szczególne podziękowania kierujemy w stronę: rodziców, dziadków i innych członków rodzin uczniów przygotowujących projekt

-sklepom: Lewiatan w Księżomierzu i Sklepu Spożywczego Izabela Kapica w Księżomierzu

- Urzędowi Gminy w Gościeradowie, za propagowanie idei w gazecie gminnej „Wieści Gościeradowskie”;

a przede wszystkim w kierunku

pana Krzysztofa Wronki – Dyrektora Zespołu Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzu, bez którego wsparcia projekty nie mogłyby być realizowane.

 Opracowała : Joanna Jackowska, Ewa Wronka

 

Opublikowano: 31 stycznia 2017 19:49

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 293

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzy

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony