Półkolonie letnie 2017

Zwiedzanie zakładu produkcyjnego ERKADO w Gościeradowie

Tradycyjnie już Urząd Gminy Gościeradów we współpracy ze szkołami, organizuje dla uczniów z terenu gminy półkolonie letnie. W tym roku wypoczynek dzienny trwał od 10 do 14 lipca 2017 roku, a miejscem półkolonii był Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie. Z naszej szkoły udział w półkoloniach brało 11 uczniów od klasy I do klasy VI szkoły podstawowej. Kierownikiem wypoczynku była wicedyrektor ZPO w Gościeradowie pani Beata Sajecka.

Podczas pięciu dni pobytu dzieci wypoczywały bardzo aktywnie. Nie zabrakło zabaw sportowych, gier zespołowych, a przede wszystkim szeregu wycieczek. Już pierwszego dnia zwiedzały największa firmę produkcyjną gminy – firmę ERKADO. Była to dla nich nowość, mogli zobaczyć nowoczesne hale produkcyjne i maszyny podczas pracy.

Drugiego dnia półkoloniści relaksowali się na basenie „Neptun” w Ożarowie, by nabrać sił przed wyprawą do Kazimierza Dolnego, która czekała ich dnia następnego.

W Kazimierzu Dolnym zwiedzali zamek, basztę, rynek. Mieli okazję zobaczyć renesansowe kamienice rodziny Przybyłów – Kamienicę św. Mikołaja i Kamienicę św. Krzysztofa, Kamienicę Celejowską, oraz posiedzieć nad Wisłą.

Czwarty dzień to wyjazd na znaną pływalnię „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim, która bardzo często gościła Otylię Jędrzejczak. Otrzymała tam nawet szafkę z numerem 1. To w Ostrowcu, w 2004 roku, Otylia uzyskała kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Atenach, skąd przywiozła złoty i dwa srebrne medale. Startowała tu również wielokrotnie w mistrzostwach Polski czy zawodach Grand Prix.

Ostatniego dnia uczestnicy pieszo pokonali trasę na stawy w Wólce Gościeradowskiej, gdzie po zajęciach rekreacyjno – sportowych nastąpiło podsumowanie wypoczynku i wręczenie upominków i dyplomów.

Wśród zabawy nie zabrakło ścieżek edukacyjnych – półkoloniści sporo dowiedzieli się o zdrowym trybie życia i bezpieczeństwie podczas wypoczynku, co robić w czasie upału, burzy, jak uchronić się przed wypadkami i wiele innych.

Półkolonie letnie cieszą dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy jeszcze do dzisiaj opowiadają o wydarzeniach letnich dni.

 

Opracowała: Joanna Jackowska

 

Opublikowano: 29 sierpnia 2017 13:00

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 217

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzy

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony