Tydzień Zdrowia

W dniach 21-24 listopada 2017 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole " Tydzień zdrowia. Zaczęliśmy go  pod hasłem  "Zdrowie nikomu nie spada z nieba, o zdrowie trzeba stale dbać".

Była to kampania zdrowotna w ramach realizacji projektu" Działam w Samorządzie Uczniowskim", której celem było propagowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia. Zawierała ona szereg działań, mających na celu wykształcenie u uczniów pozytywnych postaw prozdrowotnych oraz poszerzenie wiedzy dotyczącej zasad zdrowego odżywiania, a także zagrożeń wynikających z nieodpowiednich nawyków żywieniowych.
W ramach kampanii odbyły się różnego typu akcje oraz konkursy zorganizowane przez Panią Bożenę Tyzo, Panią. Ewę Wronkę oraz uczennice klasy II gimnazjum: Weronikę Przywarę, Wiktorię Szerenos, Darię Przywarę, Wiktorię Banaszek.

Podczas zajęć z Panią Bożeną Tyzo  uczniowie;

-rozmawiali na temat  zasad zdrowego odżywiania,

-przygotowywali owocowe sałatki,

- przygotowali drugie śniadanie dla wszystkich uczniów.

  Uczniowie mieli możliwość nie tylko wykazać się umiejętnościami kulinarnymi,  ale także plastycznymi .Prace wykonane przez nich pojawiły sie obok haseł promujących zdrowy styl życia  i ozdobiły szkole korytarze. Uczniowie klasy III "a" przygotowali przepisy na drugie śniadanie, a wszyscy na podstawie ankiety pt." Sprawdź , czy prawidło się odżywiasz"  mogli się dowiedzieć  czy  odżywiają się racjonalnie i zdrowo.

Tydzień Promocji Zdrowia był tygodniem obfitującym w różne działania prozdrowotne i na pewno dostarczył wiele pozytywnych wrażeń i emocji i mamy nadzieję, że zaszczepił u uczniów, choć w niewielkim stopniu zasady zdrowego stylu życia, które będą miały odzwierciedlenie w ich przyszłym życiu.

  Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowani byli w przygotowanie i przeprowadzenie szeregu działań, które odbywały się podczas Tygodnia Zdrowia.

 

Opracowała: Ewa Wronka

Opublikowano: 02 grudnia 2017 19:56

Kategoria: Aktualności

Tydzień Zdrowia

Wyświetleń: 237

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzy

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony