Świętokrzyska Polana

1 czerwca 2018r. odbyła się wycieczka do Świętokrzyskiej Polany w Chrustach miejscowości położonej w Suchedniowsko-Oblęgorskim Parku Krajobrazowym. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej z Księżomierzy.

To nowoczesny obiekt położony w zaciszu lasu, w pięknym i urokliwym miejscu. Główną atrakcją wycieczki była wizyta w Oceanarium, czyli zespole wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń, zamieszkujących rzeki, jeziora i oceany z całego świata. Dzieci z zachwytem przyglądały się różnokolorowym rybom, płaszczkom, sumom, groźnym rekinom i piraniom.

Następną atrakcją były łódeczki napędzane siłą mięśni dzieci pływających w basenie z płytką, chłodną wodą. Kule wodne, w których można wykonywać swobodne ruchy i świetnie się bawić, oraz dla najodważniejszych  8-metrowe eurobungee, na którym można było skakać na wysokość nawet 11 metrów.

Dużo wrażeń miały dzieci w parku linowym, gdzie było pełno zakamarków, lin, drabinek i krętych korytarzy.

Kolejną atrakcją był „Park Miniatur”, gdzie można było oglądać makiety największych zabytków Ziemi Świętokrzyskiej przedstawionych w skali 1:20. Wielką atrakcją okazały się tutaj zestawy multimedialne, w których nagrane zostały informacje o każdej budowli. Dzieci z wielką uwagą słuchały tych opowieści. Ogromną atrakcją i chyba najbardziej wyczerpującą była Kraina Zabaw na dmuchańcach z podwodnego świata oraz  karuzeli ośmiornicy. Dzieci zwiedziły  również  Brzozową Zagrodę, gdzie  obejrzały  przebywające tam zwierzęta.

 Dzieci uczestniczyły również  w warsztatach plastycznych, na których malowały farbami gipsowe rybki, wykonywały akwarium ze słoika, ozdabiały go naklejkami z motywami flory i fauny Oceaniki.

Wszyscy zadowoleni chociaż  zmęczeni wrócili przed szkołę,  gdzie czekali już na nich  stęsknieni rodzice. Był to dzień pełen wrażeń, który bez wątpienia dla dzieci będzie pięknym wspomnieniem.

 

 

Wychowawcy klas I - III

Opublikowano: 11 czerwca 2018 18:57

Kategoria: Aktualności

Świętokrzyska Polana

Wyświetleń: 127

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzy

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony