Egzamin na kartę rowerową

Egzamin praktyczny na kartę rowerową

Jak co roku nasza szkoła organizuje egzaminy teoretyczne i praktyczne pozwalające uzyskać kartę rowerową. Przez całyrok szkolny wszyscy chętni mogli uczęszczać na zajęcia poświęcone nauce przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy, budowy i konserwacji rowerów a także nauce praktycznej jazdy na rowerze. W efekcie 22 maja 2018 roku przeprowadzony został egzamin teoretyczny, zaś 1 czerwca 2018 roku egzamin praktyczny na kartę rowerową, który zdało 13 uczniów.

Egzamin praktyczny przeprowadzony został przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. Egzaminowani mieli do pokonania tor przeszkód składający się z ósemki i slalomu, oraz poruszanie się po miasteczku rowerowym – jazda na wprost, zmiana pasa ruchu, manewr skrętu w lewo, ustępowanie pierwszeństwa i zastosowanie się do znaku stop.

Zachęcając kolejnych uczniów do uzyskania karty rowerowej, można przytoczyć tylko kilka powodów, dla których jazda rowerem jest korzystna. Dzięki umiejętnemu i bezpiecznemu poruszaniu się rowerem, młody człowiek zyskuje niezależność – jedzie gdzie i kiedy chce, może przemieszczać się szybciej w porównaniu z ruchem pieszym, nie zanieczyszcza środowiska jak pojazdy spalinowe i podnosi własną sprawność fizyczną. Oczywiście posiadając kartę rowerową można uczestniczyć w organizowanych w szkole rajdach rowerowych.

Joanna Jackowska

Opublikowano: 17 czerwca 2018 19:29

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 168

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzy

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony