Wycieczka klas III gimnazjum nad morze

Morze w Sztutowie

W dniach 4 - 7 czerwca odbyła się wycieczka pożegnalna uczniów klas III gimnazjum. Dzięki pomocy Nadleśnictwa Gościeradów, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gościeradowie, oraz wygranej nagrodzie w gminnym konkursie „Moja przestrzeń w przyszłości...”, wkład własny uczniów okazał się na tyle korzystny, że wybrali się nad polskie morze do Jantaru.

Pierwszego dnia, gdy tylko uczniowie dojechali do Sztutowa, gdzie mieli zwiedzać Muzeum Stutthof, udali się nad morze. Po wielu godzinach w autokarze widok morskiego bezkresu napełnił wszystkich euforią. Potem nastąpiło skupienie, gdyż zwiedzali obóz koncentracyjny, założony w chwili wybuchu II wojny światowej, w dniu 2 września 1939 r.

Po południu wszyscy rozlokowali się w miejscu noclegowym w Jantarze i poszli na spacer nad morze.

Drugiego dnia gimnazjaliści oglądali wnętrze żaglowca „Dar Pomorza” i okrętu ORP Błyskawica w Gdyni, oraz zwiedzali w Gdańsku Twierdzę Wisłoujście i Żuraw. Pobyt w Gdańsku zakończył się spacerem ulicą Długą.

Plaże i widoki Sopotu zachwyciły młodzież trzeciego dnia. Spacerowali po molo w Sopocie, wypłynęli na wody Zatoki Gdańskiej, przechadzali się po Monciaku. Na koniec udali się do Muzeum Figur Woskowych. Po powrocie do Jantaru przeszli szlak przyrodniczy w rezerwacie Mewia Łacha. Doznania niezapomniane. Wracając do Jantaru brzegiem morza zbierali bursztyny i muszelki.

Ostatniego dnia w drodze powrotnej gimnazjaliści zwiedzali Muzeum w Malborku.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wsparcie Nadleśnictwu Gościeradów i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gościeradowie.

Opublikowano: 17 czerwca 2018 19:55

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 338

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzy

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony