Rajd Rowerowy do Urzędowa

Rajd rowerowy do Urzędowa - wyjazd

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły mogli wybrać się na dwudniowy rajd rowerowy do Urzędowa. Odbył się on w dniach 27 i 28 września 2019 roku. Opiekunami jadącymi razem z uczniami na rowerach byli: pani Bożena Tyzo i pan Mateusz Mikita, sekcję logistyczną stanowili nauczyciele: pani Joanna Jackowska i pani Barbara Stęgierska.

Trasa przebiegała w 96% drogami polnymi i 4% drogami o małym natężeniu ruchu. Dało to możliwość dostosowania tempa i wysiłku uczestników do indywidualnych możliwości (postoje, prowadzenie roweru). Trzeba było też uwzględnić pękające opony i inne niespodziewane przerwy techniczne. Długość trasy w jedną stronę wynosiła ok. 22 km. Miejsce noclegowe znajdowało się w gospodarstwie agroturystycznym „Józiowa zagroda”.

Po przybyciu gospodarze w kilku słowach wprowadzili nas w historię swojego gospodarstwa. Jeszcze tego samego dnia mieliśmy okazję obejrzeć seans astronomiczny w planetarium, a potem relaksować się przy ognisku, piekąc kiełbaski, śpiewając i opowiadając dowcipy. Drugiego dnia czekała nas ścieżka dydaktyczna „Od tego się zaczęło…” i „Izba regionalna”. W budynku jednoizbowym zgromadzone zostały przedmioty codziennego użytku z dawnych gospodarstw domowych. Zapoznaliśmy się z przeznaczeniem poszczególnych eksponatów. W kolejnym pomieszczeniu przechowywane są stare radia, telewizory, roczniki gazet i czasopism. Niektóre jeszcze z XIX wieku. W stodole spróbowaliśmy własnych sił – mieliliśmy zboże na mąkę przy pomocy starych żaren.

Opublikowano: 06 października 2019 11:28

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 147

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzy

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony