VII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu”

W dniu 03 stycznia 2020 r. odbył sie w naszej szkole XXI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Gościeradowie. Do rywalizacji w kilku kategoriach wiekowych stanęli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Gościeradów. Kategorie wiekowe podzielono na solistów, zespoły i scenki.

Dominującymi postaciami na scenie były: aniołki, diabełki, owieczki,  pastuszkowie oraz Święta Rodzina. Wykonawcy wykazali się dużą inwencją twórczą przy tworzeniu strojów i eksponatów do własnych przedstawień.

  Celem konkursu było: podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd, popularyzacja kolęd i pastorałek, uwrażliwienie na ich piękno poprzez ukazanie ich  różnorodności, poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych, wytworzenie świątecznej atmosfery, promocja młodych talentów. Podczas przeglądu zostały również wręczone nagrody laureatom w gminnego konkursu na najładniejszą Kartkę i Szopkę Bożonarodzeniową 2019.

Opublikowano: 11 stycznia 2020 19:43

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 114

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzy

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony