Ćwiczenie 1: TONGUE TWISTERS czyli gimnastyka buzi i języka

PLAKAT


Ćwiczenie 2: Film o Wielkanocy i dwie krzyżówki.

 FILM

Krzyżówka 1 (dla młodszych)

Krzyżówka 2 (dla starszych)


 Cwiczenie - zabawa 3:

Czy wierzycie w przesądy? Z pewnością większość z Was zaprzeczy, jednak zastanówmy się jak reagujemy gdy w kalendarzu 13-go wypada w piątek, a w drodze do szkoły przebiega przed nami radośnie czarny kot? Hmmm...sprawdźmy, jak ta sprawa wygląda na Wyspach. W zamieszczonym linku znajdują się najpopularniejsze przesądy brytyjskie. Porównajmy je z tymi, które znamy i do których odnosimy się my - Polacy. Czy są takie same, a może zupełnie różne?

 http://projectbritain.com/superstitions.htm


Ćwiczenie 4.

 Zapoznajcie się z rodzajami domów, w jakich zamieszkują Brytyjczycy. Czy są podobne, czy różne od tych , w których Wy mieszkacie?

 https://www.youtube.com/watch?v=-bF_O5f4Qgk


Ćwiczenie 5.

 Za kilka dni przypada kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Proponuję Wam zatem lekcję historii w języku angielskim. Ci z Was, którzy zechcą opracować materiał i prześlą na moją skrzynkę mailową anna.wasserman@outlook.com rozwiązania zadań, mogą liczyć na punkty dodatnie J . Powodzenia!

TEKST KONSTYTUCJI 3 MAJA


 Ćwiczenie 6.

Kto jest kim w najsłynniejszej rodzinie królewskiej na świecie?

 Na podstawie dowolnych dostępnych Ci źródeł informacji utwórz drzewo genealogiczne Brytyjskiej Rodziny Królewskiej od najmłodszych jej członków do piątego pokolenia przodków. Drzewo wykonaj na papierze A3 i prześlij jego zdjęcie na adres e-mail anna.wasserman@outlook.com do końca maja. Możesz je w dowolny sposób ozdobić, dodać zdjęcia itp. Za wykonaną pracę otrzymasz punkty oceny zachowania.


 

Ćwiczenie 7

 Dziś proponuję Wam świetną stronę. Znajdziecie tam mnóstwo różnych gier, zadań, historyjek i piosenek, które nie tylko umilą Wam czas, ale pozwolą podszlifować  angielski. Ta forma jest gwarancją przyjemnej nauki i dobrej zabawy dla każdego. Polecam!

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/category/topics/animals?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=bc-learnenglishparents&fbclid=IwAR1ejmmP_Q44H8F15sx6OX_KZFgL8lMhATPK9dgJK9nwGyev8gAb0wVFRLQ


Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzy

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony