Gimnastyka w domu
Aby wykonywać ćwiczenia gimnastyczne nie trzeba od razu brać się za gimnastykę sportową czy artystyczną, które są trudniejszą formą tej aktywności fizycznej. Można sięgnąć po najbardziej podstawowe ćwiczenia fizyczne z zakresu, np. korektywy.


Proponuje poranną gimnastykę, trwającą jedynie kilkanaście minut, aby obudzić organizm, rozgrzać zastałe po nocy stawy, zrównoważyć ciśnienie tętnicze krwi oraz przygotować ciało na dalsze wyzwania dnia.


1. Poranna gimnastyka:  


https://www.youtube.com/watch?v=NOp-2KeuqN8

https://www.youtube.com/watch?v=vkwzFVN2Bds

Zachęcam wszystkich uczniów do wykonywania tych ćwiczeń każdego dnia.


15 pomysłów na zdalne zajęcia z WF-u
i gimnastyki!

Wszyscy znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji i nikt nie jest w stanie powiedzieć, jak długo jeszcze ona potrwa. Nie wiemy, kiedy uda nam się przepędzić wirusa, który wywrócił świat do góry nogami i sprawił, że musimy nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Obecna sytuacja jest trudna dla wszystkich. W jednej chwili nasze domy z rodzinnego azylu, zamieniły się również w miejsca pracy i miejsca nauki, a nie da się ukryć, że zdalna nauka to ogromne wyzwanie dla dzieci, rodziców i nauczycieli!

15 pomysłów na zdalne zajęcia z WF-u i gimnastyki!

http://dziecieceinspiracje.pl/2020/03/15-pomyslow-na-zdalne-zajecia-z-wf-u-i-gimnastyki.html

 

Mateusz Mikita

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzy

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony